pozwolenia góra

Eko-Mazury, Ełk, Warmińsko-Mazurski

Eko-Mazury" Przedsiębiorstwo Gospodarki Odpadami Siedliska 77 19-300 Ełk

Branża: gospodraka odpadami, recykling

Kontakt:

Tel. (87) 621 01 01 / (87) 629 15 00

Fax. (87) 610 20 60

eko-mazury@elk.com.pl

Strona wwweko-mazury.elk.pl

Wszystkie odpady wwożone na teren ZUO podlegają ścisłej ewidencji. Służą do tego dwa stanowiska samochodowych wag przejezdnych, wyposażone w elektroniczne wagi platformowe o zakresie pomiarowym 60 Mg oraz system identyfikacji pojazdów i ładunku. Podczas wjazdu transportu rejestrowana jest jego masa brutto oraz ustalany jest rodzaj wwożonych odpadów. Pracownik obsługujący wagę dokonuje weryfikacji zgodności kodu odpadu zadeklarowanego przez przewoźnika z przewożonym odpadem. Jeśli stwierdzona zostanie niezgodność, wówczas inspektor ma prawo dokonać jego przeklasyfikowania lub odmówić przyjęcia odpadu.

Wszystkie odpady wwożone na teren Zakładu sprawdzane są pod względem ich radioaktywności. Do tego celu wykorzystywany jest stacjonarny monitor promieniowania, którego detektory umiejscowione są przed wjazdem na wagę. Zgodnie z zaleceniami Państwowej Agencji Atomistyki, wszystkie transporty odpadów, których radioaktywność przekracza 2-krotnie poziom naturalnego promieniowania tła, muszą być zatrzymane w celu wyjaśnienia źródła podwyższonej radioaktywności.

Masa netto przekazanych odpadów ustalana jest podczas przejazdu pustego pojazdu przez wagę wyjazdową. Jest ona wówczas rejestrowana w dokumencie wagowym oraz następuje aktualizacja Karty Przekazania Odpadu, którą kierowca podpisuje w imieniu przewoźnika. Na podstawie obydwu dokumentów oraz aktualnego cennika wystawiana jest faktura VAT w terminie uzgodnionym w umowie.

Zobacz komentarze

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Przewoźnicy-mod
Rzetelny
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.