Pozwolena A1

Polska - kraj z potencjałem w dziedzinie recyklingu

Stabilny rozwój ekonomiczny i duża ilość inwestycji budowlanych otworzyły nowe drogi dla sektora recyklingowego w Polsce - twierdzi Toni Reftman, dyrektor w firmie Eldan, która produkuje maszyny do przetwarzania odpadów.

W Polsce rosnąca liczba przedsiębiorstw chce uszczkąć dla siebie choćby skrawek tortu, jakim jest potencjał branży recyklingowej - mówi Reftman. - Przez ostatnie pół dekady zauważyliśmy wyraźny wzrost zamówień z tego kraju.

Weźmy na przykład kwestię recyklingu kabli. Chce się nim zajmować coraz więcej firm, co przekłada się na wzrost zapytań, ale i zamówień na odpowiedni sprzęt i konkretne rozwiązania, umożliwiające odzysk miedzi. Zauważono także wyraźny wzrost zainteresowania recyklingiem opon.

Tomasz Kajzer, który reprezentuje firmę Eldan w Polsce zwrócił uwagę, że :

Przez dłuższy czas rynek recyklingowy zdominowany był przez kilku silnych graczy, głównie z dziedziny recyklingu ogumienia i elektrośmieci czy kabli. Ostatnio jednak coraz częściej kontaktują się z nami przedsiębiorcy, poszukujący nowych rozwiązań w dziedzinach takich jak recykling złomu aluminiowego czy opon.

Źródło: Martijn Reintjes www.recyclinginternational.com
Tłumaczenie: Paweł Makowski

Zobacz komentarze

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Przewoźnicy odpady ekologistyka
Rzetelny
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.