Pozwolena A1

Recykling na medal

Holenderski producent butelek wielokrotnego użytku jest autorem olimpijskich kręgów, ulokowanych na plaży Copacabana w brazylijskim Rio De Janeiro. Instalacja mierzy trzy metry wysokości i sześć metrów długości. Znajduje się nieopodal olimpijskiej hali, na której rozgrywane są mecze piłki siatkowej.

Firma Dopper z siedzibą w Niderlandach w swojej działalności, skupiającej się na produkcji butelek ponownego użytku, chce także przyczynić się do zmniejszenie ilości plastikowych odpadów, zalegających w różnych częściach świata.

Jej współpraca z władzami Rio de Janeiro ma za zadanie podkreślić ideę zrównoważonego rozwoju miasta, co stało się motywem przewodnim tegorocznych igrzysk.

Plastikowe kręgi olimpijskie pozostaną na plaży do końca sierpnia, po czym mają być wystawione na reprezentatywnym stadionie miejskim Maracanã. Dopper będzie także odpowiedzialny za kręgi olimpijskie na zbliżającej się Paraolimpiadzie.

Jak poinformował jeden z przedstawicieli firmy, olimpijskie kręgi produkcji Doppera mają być również wykorzystane w Tokio podczas olimpiady w 2020 roku. Miałyby wówczas symbolizować biogospodarkę stolicy Kraju Kwitnącej Wiśni.

To nie jedyny taki projekt, w którym wykorzystano surowce wtórne. W lipcu firma zaprezentowała plastikową Madonnę - 12-metrową rzeźbę, stworzoną z butelek PET, zebranych z pomocą mieszkańców Rio podczas sprzątania plaży.

 

Tłumaczenie: Paweł Makowski
Oryginalny tekst znajduje się na stronie www.recyclinginternational.com. Zdjęcia wykorzytane w artykule pochodzą ze stron: www.dopper.com i www.plasticsnews.com

Zobacz komentarze

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Przewoźnicy odpady ekologistyka
Rzetelny
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.