!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --

A-schild transport odpadów w Niemczech

Kim jesteśmy

Chcąc działać na terenie innego kraju w pełni legalnie, należy zadbać o stosowne pozwolenia honorowane w tym miejscu. Na mocy ustawy cyrkulacji gospodarczej (KrWG) z dnia 1 czerwca 2012 roku wszelkie przemieszczanie na terenie Niemiec odpadów bezpiecznych, które są przeznaczone do recyklingu, wymaga dokonania odpowiedniego zgłoszenia jeszcze przed rozpoczęciem świadczenia usług. Procedura dotyczy zarówno transport wewnętrznego, jak i transgranicznego.

Celem wprowadzonych regulacji jest zapewnienie całkowitego bezpieczeństwa i profesjonalizmu podczas transportowania odpadów. Każdy przewoźnik trudniący się przewozem materiałów musi stosować się do uregulowań międzynarodowych oraz obowiązujących w danym kraju.

Wnioski oraz wszelkie dodatkowe dokumenty wymagane w procesie ubiegania się o pozwolenie przemieszczania odpadów na terenie Niemiec powinny być złożone w języku niemieckim. Wnioski należy składać w Urzędzie Federalnym Sprawiedliwości w Niemczech.

Jako specjaliści, pomożemy Ci w bezproblemowym uzyskaniu zezwolenia na transport w Niemczech. Doskonale posługujemy się językiem niemieckim oraz znamy obowiązujące tam przepisy. Uzyskanie pozwolenia nie zajmie nam dłużej niż 14 dni! Otrzymane przy naszej pomocy zezwolenie jest bezterminowe.

A-schild – wymagania

Ustawa cyrkulacji gospodarczej (KrWG) reguluje również oznaczenia pojazdów zajmujących się transportem odpadów bezpiecznych. Samochód powinien posiadać dwie białe tabliczki odblaskowe z literą A, umieszczone z przodu i z tyłu pojazdu. Rozmiar ma wynosić minimum 40 cm szerokości i 30 cm wysokości. Ponadto tabliczka ma zostać założona na wysokości 1,50 m od powierzchni ziemi. Przewóz odpadów na terenie Niemiec bez zastosowania się do powyższych uregulowań wiąże się z nałożeniem sankcji na przedsiębiorcę. Przewoźnik może otrzymać grzywnę w wysokości 10.000 €, a w przypadku transportu międzynarodowego nawet 20.000 €.

Wykroczenia w zakresie transportu na terenie Niemiec – ważne informacje

Niestosowanie się do obowiązujących przepisów w Niemczech jest całkowicie nieopłacalne. Za przekroczenie lub niedostosowanie się do uregulowań w zakresie międzynarodowego transportu odpadów przewoźnicy płacą srogie kary. Jeżeli ktoś nie posiada zezwolenia lub nie spełnia obowiązków nałożonych przez urząd, może zostać ukarany grzywną, opiewającą nawet na 100.000 €. Działalność, która nie zgłosiła w odpowiednim terminie zgłoszenia o świadczenie usług na terenie Niemiec, odpowie karą w wysokości 10.000 €. Kary obowiązują również przewoźników nieposiadających wymaganych tabliczek oraz przedsiębiorców, zlecających transport odpadów firmom nieposiadającym zezwolenia.

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.