Pozwolena A1

Ile wspólnego ma Brexit z recyklingiem? Okazuje się, że bardzo dużo

Następstwem decyzji Wielkiej Brytanii o opuszczeniu Unii Europejskiej może być “antybrytyjski” trend na międzynarodowym rynku recyklingowym. Oczywiście na krótką metę - twierdzi Peter Mathews, prezes firmy Black Country Metals.

Mathews przemawiał na Metals Recycling Event, konferencji, na której omawiano zagadnienia z zakresu recyklingu metali, zorganizowanej w Donington Park niedaleko miejscowości Derby w środę, 13 lipca. Prowadził wówczas panel, poświęcony rynkom eksportowym.

Choć Mathews ostrzegał przed krótkotrwałym negatywnym wpływem Brexitu na rynki zbytu złomu, zwracał jednocześnie uwagę, że w dłuższej perspektywie nie może być mowy o szkodach dla branży recyklingowej i zmniejszeniu zapotrzebowania na złom z Wielkiej Brytanii.

Eksport

Dodał:

Prowadzę interesy w Europie już blisko 40 lat. Od czasu referendum (23 czerwca, referendum ws. Opuszczenia UE przez Wielką Brytanię – przyp. Red.) znów działam na kontynencie i zauważyłem, że pozostałe kraje Europy uważają, że oszaleliśmy. Niemcy uważają, że decydując się na opuszczenie Wspólnoty, zawiedliśmy ich. Być może w krajach, na których gospodarki Brexit będzie miał ogromny niekorzystny wpływ, panował będzie trend “antybrytyjski”. Nie sądzę jednak, by tendencja ta utrzymywała się przez dłuższy czas.

Kiedy stawiałem swoje pierwsze kroki w branży recyklingowej, bardzo dużo złomu importowaliśmy ze Stanów. Teraz spośród złomu, który generujemy aż 80% wysyłamy w świat. Mamy produkt, na który jest zapotrzebowanie na globalnych rynkach.

Na konferencji obecny był także Chris Rodriguez, przedstawiciel firmy Anbakam z siedzibą w Stanach Zjednoczonych, który potwierdził słowa przedmówcy i powiedział, że zapotrzebowanie na złom z Wielkiej Brytanii jeszcze przez wiele lat będzie bardzo duże.

Źródło: www.letsrecycle.com

Tłumaczenie: Paweł Makowski

Zobacz komentarze

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Przewoźnicy odpady ekologistyka
Rzetelny
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.