!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --

Jak wypadają małe europejskie miasta pod względem selektywnej zbiórki odpadów?

Dziwi fakt, że badania, weryfikujące skalę selektywnej zbiórki odpadów w krajach/miastach europejskich, przeprowadzono w wielu małych miejscowościach, nie uwzględniając przy tym żadnej z Polski. Czy należy to rozumieć w ten sposób, że współczynnik osób, segregujących odpady jest u nas tak niski, że nie "łapaliśmy się" w skali, czy może najzwyczajniej w świecie zostaliśmy pominięci? Niezależnie od odpowiedzi na te pytania, wyniki badań są zastanawiające.

Broszura przedstawia wyniki empirycznego badania systemów selektywnej zbiórki odpadów w wybranych miastach członkowskich Municipal Waste Europe. W badaniu przeanalizowano dane z roku 2013 dla miast z sześciu krajów: Szwecji, Norwegii, Francji, Danii, Austrii i Włoch. Populacja analizowanych miast mieści się w przedziale 316 667 (Aarhus) do 3633 (Magliano w Toskanii) mieszkańców. Celem badania było zmierzenie efektywności schematów selektywnej zbiórki odpadów w małych miastach. Wyniki przedstawiono w formie infografik.

Zastanawiające jest to, że mimo iż nasza rodzima Krajowa Rada Gospodarki Odpadami jest członkiem MWE, żadne z naszych miast nie zostało uwzględnione.

Źródło: www.municipalwasteeurope.eu

Więcej w tym dziale

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.