!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --

Możliwość przewozu odpadów na terenie Italii przedłużona!

Dobra informacja dla firm, które borykają się ze szczytem włoskiej biurokracji w temacie przewozu odpadów na terenie Italii.

 

Zgodnie z nowelizacją ustawy o przewozie transgranicznym odpadów, na zagraniczne firmy transportowe nałożony został szereg obowiązków związanych z nową rejestracją. Stare pozwolenia na przewóz miały przestać funkcjonować i stracić jednocześnie moc prawną z dniem 12 lutego 2017 roku.

 

Poziom biurokracji jednak sięgnął zenitu i nawet urzędnicy biura, rejestrujący firmy w kategorii 6, nie byli w stanie odpowiedzieć o jakie konkretnie dokumenty chodzi ustawodawcy.

 

Tłumaczenie na język polski wymaganych dokumentów w brzmieniu prawnym to:

 

- dokumenty, dla każdego przedstawiciela prawnego, potwierdzające brak zakazu, niezdolności lub tymczasowego zakazu pracy w administracji podmiotów prawych i przedsiębiorstw

 

- zaświadczenie właściwych władz, zgodne z podpunktem „b” ust. 2 art. 10. Dekretu ministerialnego nr 120/2014 o danych osobowych, siedzibie, prawnych przedstawicielach, strukturze społecznej i działalności przedsiębiorstwa (wraz z numerem identyfikacji podatkowej, jeśli jest lub numerem identyfikacji podatkowej VAT) oraz o ewentualnym postępowaniu układowym, upadłościowym czy innych podobnych sytuacjach stanowiących obciążenie dla przedsiębiorstwa

 

Niestety żaden polski urząd nie był w stanie wskazać jaki podmiot mógłby być odpowiedzialny za wydanie takich dokumentów.

 

Zmiana ustawy miała oficjalnie zabezpieczyć rynek przed nielegalnym przewozem odpadów, jednak nieoficjalne komentarze wskazują, iż jest to po prostu kolejny krok, mający na celu ochronę włoskiego rynku i interesu kosztem zagranicznych przedsiębiorców.

 

Po raz kolejny pośpiech okazał się złym doradcą i włoskie urzędy najzwyczajniej w świecie się skompromitowały.

Będziemy informowali na bieżąco o postępach prac urzędników.

Więcej w tym dziale

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.