Brytyjczycy chwalą działalność Jacka Majchrowskiego

O tym, że czystość powietrza w niektórych miastach w Polsce pozostawia wiele do życzenia piszą już media europejskie, w tym brytyjski Ekolog (The Ecologist). W swojej publikacji o Krakowie zwraca uwagę, że jego włodarz, Jacek Majchrowski, w przeciwieństwie do swoich poprzedników zaczął interesować się jakością powietrza w mieście.

Do tego stopnia, że postanowił rozprawić się z elektromagnetycznym smogiem, generowanym przez urządzenia, z których na co dzień korzystamy, jak telefony komórkowe, laptopy itd. oprócz prowadzonych już prac nad „tradycyjnym” smogiem.

Do podejmowanych przez niego działań należy organizowanie spotkań z mieszkańcami, na których dyskutowane są zagrożenia, związane ze smogiem i falami elektromagnetycznymi.

Pod koniec ubiegłego roku w grudniu, Majchrowski zorganizował międzynarodową konferencję, dotyczącą zanieczyszczeń elektromagnetycznych i prawa obywateli do informacji na temat związanych z nimi zagrożeń.

Inspirował się przy tym przepisami, obowiązującymi w amerykańskim Berkeley w stanie Kalifornia (na podstawie których sprzedawcy telefonów komórkowych muszą informować klientów o możliwych zagrożeniach wynikających z korzystania z tych urządzeń). Wśród prelegentów na wspomnianej konferencji znalazł się Sławomir Mazurek, szef resortu środowiska.

Prezydent Krakowa wraz ze swoim zespołem pracuje także nad relokacją masztów telefonicznych w regionie w celu redukcji poziomu oddziaływania emitowanego przez nie pola elektromagnetycznego.

Z podobną śmiałością niższa izba argentyńskiego parlamentu zaproponowała w ubiegłym roku nową ustawę zdrowotną, regulującą kwestię zanieczyszczeń elektromagnetycznych.

Opracowano na podst. www.theecologist.org

Podobne wpisy

Dodaj komentarz