!-- Global site tag (gtag.js) - Google Analytics --

Jak uzyskać zezwolenie na transport odpadów w Polsce?

Czas realizacji zamówienia –  od 1 do 2 msc.

Okres ważności pozwolenia – bezterminowe

Zakres pozwolenia – Wszystkie rodzaje odpadów innych iż niebezpieczne i niebezpiecznych zgodnie z art. 4 ust. 3 ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach (Dz. U. z 2013 r. poz. 21, z późn. zm.) i Rozporządzeniem  Ministra Środowiska  z dnia 9 grudnia 2014 w sprawie katalogu odpadów)

Dokumenty w aucie – W Polsce nie ma obowiązku posiadania w aucie pozwolenia na transport odpadów. Będziecie posługiwali się jedynie numerem rejestrowym.

Oznakowanie aut - W przypadku pojazdów przeznaczonych do transgranicznego transportu odpadów - Tablica koloru białego o wymiarach 400 mm szerokości i 300 mm wysokości, na której umieszcza się wielką literę „A” koloru czarnego o wysokości minimum 200 mm i szerokości linii minimum 20 mm.

W przypadku pojazdów przeznaczonych do transportu w Polsce (załadunek i rozładunek odpadów na terenie Polski) - Tablica  koloru białego o wymiarach 400 mm szerokości i 300 mm wysokości, na której umieszcza się napis „ODPADY” naniesiony wielkimi literami koloru czarnego o wysokości minimum 100 mm i szerokości linii minimum 15 mm.

WYŚLIJ NAM:

  • Nazwę, adres i numer NIP firmy, na którą chcesz uzyskać pozwolenie
  • Dane do faktury z numerem NIP płatnika
  • Numer  telefonu i adres mailowy do osoby kontaktowej w sprawie pozwolenia

Po przesłaniu nam w/w informacji  tego samego dnia na wskazanego maila nasz dział księgowości prześle do Ciebie fakturę pro forma za uzyskanie pozwolenia na transport odpadów z 3-dniowym terminem płatności.

Po dokonaniu płatności prześlij potwierdzenie przelewu do  naszego działu księgowości na adres: księgowosc@ekologistyka-24.pl. Tego samego dnia otrzymasz fakturę VAT z informacją że  zaczynamy realizować Twoje zamówienie.

Następnie w kolejnej wiadomości  od naszego  specjalisty otrzymasz pełnomocnictwo. Podpisz je (prosimy o podpis osoby upoważnionej do udzielania pełnomocnictw w Waszej firmie), opieczętuj, zrób skan i odeślij je w mailu zwrotnym (przesłanie nam skanu spowoduje, że szybciej będziemy mogli złożyć komplet dokumentów w urzędzie). Oryginał podpisanego przez Ciebie pełnomocnictwa wyślij do nas pocztą tradycyjną na adres naszej siedziby wskazany w wiadomości.

Od czasu przesłania nam  mailem podpisanego pełnomocnictwa w ciągu max. 2 msc  pocztą tradycyjną  otrzymasz dokument z numerem rejestrowym, uprawniającym Twoją firmę do transportu odpadów o Polsce.

Oryginał pozwolenia przechowuj w siedzibie firmy.


Wróć do FAQ
Wybierz kategorię
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.