Jak szybko i bez zbędnych formalności uzyskać pozwolenie na przewóz odpadów?

Każdy przedsiębiorca podejmujący się transportu odpadów musi legitymować się niezbędnymi do tego celu pozwoleniami. Zarówno w transporcie krajowym jak i międzynarodowym obowiązują pozwolenia na przewóz odpadów a ich brak w razie kontroli skutkować może wysokimi karami, sięgającymi nawet kilkuset tysięcy euro.

W przypadku tak poważnych restrykcji ważne jest aby firma transportowa miała stuprocentową pewność, że działa na podstawie litery prawa i jej pozwolenie na dany kraj jest pełne i działające.

Od dłuższego czasu w Polsce ekonomiści zauważają coraz większe tendencje do zlecania tego typu zadań firmom zewnętrznym (outsourcingu) - ze względu na dość niską opłatę za wykonanie danej usługi oraz profesjonalizm i doświadczenie we współpracy z urzędami. Oszczędność własnego czasu jest tu kolejną dość istotną składową.

Często także firmy doradcze, działając na podstawie grupy transportowej, uzyskują szybszy czas realizacji a także wykonują usługi praktycznie niemożliwe do zrealizowania przez osobę prywatną lub pojedynczą firmę.

Grupa Open Transport, do której należy Ekologistyka24 zajmuje się już od 2012 roku uzyskiwaniem pozwoleń na transport odpadów na terenie kraju oraz całej Unii Europejskiej, uzyskując pozwolenia na transport odpadów dla większości polskich firm transportowych.

Grono zadowolonych klientów przekroczyło już liczbę tysiąca firm i stale rośnie.

 

SPECJALISTA DO SPRAW POZWOLEŃ

Justyna Błażewicz
+48 509 916 117
j.blazewicz@ekologistyka-24.pl

Więcej w tym dziale

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.