Pozwolenia na transport odpadów

Pozwolenia na transport odpadów – wyzwania i szanse

Jak wyzwania, z którymi mierzyła się w ubiegłym roku branża odpadowa, wpłyną na firmy transportowe? Tam gdzie jedni widzą przeszkodę, inni dostrzegają okazję, z której warto skorzystać. To sytuacja wręcz idealna dla przewoźników, którzy zdecydują się uzyskać pozwolenie na transport odpadów. Dlaczego? Zapraszamy do lektury artykułu.

Odpadowe El Dorado na Wyspach

Wielka Brytania boryka się z problemem ogromnych ilości elektrośmieci. Mieszkańcy Wysp produkują dużo takich odpadów i prognozy nie wyglądają obiecująco. Jeśli tendencja się utrzyma, Brytyjczycy zajmą niechlubne pierwsze miejsce jako ci, którzy produkują najwięcej odpadów WEEE na świecie. Stąd pomysł rządu na lepsze metody recyklingu i zachęta do ponownego wykorzystywania starych urządzeń elektronicznych. Po to, by mniej śmieci trafiało na wysypiska, a więcej było przetwarzanych w sposób bezpieczny dla środowiska. Więcej na ten temat pisaliśmy TUTAJ. Gdzie w tym wszystkim miejsce dla przewoźników odpadów? Tak duże ilości tego rodzaju materiałów trzeba oczywiście przetransportować do instalacji odzysku, jeśli nie w Anglii to poza nią. Należy jednak pamiętać, że taki transport wymaga posiadania stosownego zezwolenia. Zgłoś się do nas, a zajmiemy się wszystkim kompleksowo

Kontakt w sprawie pozwolenia na transport odpadów

e.nadolna@ekologistyka24.pl +48 881 045 376

j.blazewicz@ekologistyka24.pl +48 500 867 153

Plastikowa rewolucja

Pozwolenia na transport odpadów

W listopadzie ubiegłego roku Unia Europejska postanowiła zakazać eksportu odpadów plastikowych do krajów spoza OECD. Wszystko po to, by nie niszczyć środowiska w krajach trzecich, gdzie odpady często trafiają na składowiska. Zakaz ten będzie obowiązywał, chyba że wspomniane kraje spełnią ścisłe warunki środowiskowe, dotyczące recyklingu. To doskonała okazja dla przewoźników odpadów lub firm, które dopiero myślą o transporcie odpadów. Skoro producenci będą musieli poszukać rynku zbytu dla swoich śmieci w innych krajach Europy, wzrośnie zapotrzebowanie na usługi transportowe. Warto więc wcześniej zadbać o stosowne pozwolenie na przewóz odpadów.

Pozwolenie na transport odpadów po niemiecku

Wraz z początkiem roku nasi zachodni sąsiedzi wprowadzili podatek od emisji CO2 przy spalaniu odpadów. Ma to zachęcić do lepszego sortowania odpadów i zwiększenia wskaźników recyklingu. Niewątpliwie będzie to miało znaczący wpływ na rynek gospodarki odpadami, co może prowadzić do zwiększenia eksportu paliw wtórnych z Niemiec oraz zmian w strumieniach odpadów kierowanych do innych krajów europejskich. To zaś otwiera nowe możliwości dla firm transportowych. Zgłoś się do nas jeśli chcesz uzyskać pozwolenie na transport odpadów w Niemczech lub w innym kraju UE i zacząć zarabiać.

Kontakt w sprawie pozwolenia na transport odpadów

e.nadolna@ekologistyka24.pl +48 881 045 376

j.blazewicz@ekologistyka24.pl +48 500 867 153

Podobne wpisy