pozwolenia góra

Przedsiębiorco, zostało ci mało czasu!

W styczniu br. weszło w życie rozporządzenie Ministra Środowiska w sprawie szczegółowych wymagań dla transportu odpadów. Dokument ten wprowadza jedną ważną zmianę (poza tymi, o których już pisaliśmy na łamach naszego portalu), która spowoduje, że pozwolenia na transport odpadów wkrótce stracą ważność. Dlaczego?

Zmiana, niezwykle ważna z punktu widzenia przedsiębiorstw, zajmujących się transportem odpadów, dotyczy obowiązku zarejestrowania działalności w stosownym spisie, zwanym „Rejestrem podmiotów wprowadzających produkty, produkty w opakowaniach i gospodarujących odpadami”. Jednocześnie z chwilą zarejestrowania się we wspomnianym systemie tracą swoją ważność wydane dotychczas pozwolenia na transport odpadów na terenie kraju.

Niedopełnienie obowiązku rejestracji skutkować może wstrzymaniem działalności firmy, co – jak łatwo obliczyć – oznaczać może straty finansowe z tytułu niemożności świadczenia usług. A konkurencja nie śpi i tylko czeka na podobne sytuacje. W najgorszym wypadku za prowadzenie działalności bez tego wpisu firma naraża się na kary finansowe, mogące sięgać nawet miliona złotych.

Przepisy precyzują, że przedsiębiorcy mają czas do 24 lipca na zarejestrowanie swojej działalności. W tym dniu bezwzględnie tracą ważność dotychczas honorowane pozwolenia na transport odpadów.

Przedsiębiorco, nie czekaj na ostatnią chwilę. Zgłoś się do naszych specjalistów, którzy wyjaśnią Ci na czym proces rejestracji polega i pomogą przejść przez niego szybko i sprawnie.

 

Skontaktuj się z nami:

Specjalista do spraw pozwoleń

Maja Koszyńska -  512 917 352

m.koszynska@ekologistyka-24.pl

Zobacz komentarze

Więcej w tym dziale Zobacz wszystkie

Dyskusja

Przewoźnicy-mod
Rzetelny
Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w Polityce prywatności.